Produkty

Spektrometr masowy PRIMA PRO

Procesowy spektrometr masowy PRIMA PRO

Prima PRO jest wysokosprawnym analizatorem gazowym opartym o sektorowy, magnetyczny spektrometr masowy, charakteryzujący się szerokimi możliwościami. System został tak zaprojektowany, żeby połączyć wysoką jakość analiz z niezawodnością i niewielkimi wymaganiami obsługowymi. Urządzenie jest przeznaczone do ciągłej, bezobsługowej pracy i może być skonfigurowane, po wybraniu odpowiednich opcji, do pracy w najbardziej wymagających procesach technologicznych. Wszystkie dostępne opcje są skonfigurowane w sposób zapewniający łatwość i prostotę obsługi.

 

primapro-ex

            Główne cechy:

 

 • szybka analiza wieloskładnikowych mieszanin gazów (pomiar
  strumienia próbki poniżej 15 sekund)
 • do 60 strumieni próbek z dowolnie programowalną sekwencją
 • sprawdzona konstrukcja (5 generacja) spektrometrów z sektorem magnetycznym
 • laminowany magnes i ogniskujący układ soczewek kwadrupolowych
 • nowa konstrukcja wlotu do spektrometru
 • nowoczesna niezawodna elektronika
 • dwa detektory
 • bardzo szybki układ przełączania próbek
 • wersja dla przemysłu chemicznego i petrochemicznego
 • wersja dla przemysłu stalowego
 • wersja dla przemysłu farmaceutycznego i biotechnologi

 

Spektrometr masowy Prima firmy Thermo Scientific posiada ponad 900 aplikacji na całym świecie, pracujących w wielu gałęziach przemysłu. Wyjątkowość przedstawianych systemów określają następujące cechy:

 • Bardzo szybka analiza: Prima PRO może mierzyć skład strumienia gazu procesowego w ciągu sekund, umożliwiając lepszą kontrole procesu dzięki szybszemu uzyskiwaniu danych.

 

 • Możliwość pomiaru wielu komponentów: Możliwość pomiaru wielu komponentów pozwala zastąpić kilka konwencjonalnych analizatorów lub chromatografów jednym spektrometrem Prima PRO, co z kolei umożliwia zarówno redukcję kosztów zakupu jak też wymagań obsługi i konserwacji.

 

 • Wysoka precyzja i dokładność: Wyjątkowa precyzja Prima PRO oznacza, że dane analizy gazu z całym zaufaniem mogą być wykorzystane w sterowaniu procesami technologicznymi, a niewielkie zmiany składu strumieni gazowych mogą być monitorowane w sposób wiarygodny. Poziom cech metrologicznych Prima PRO przewyższa specyfikacjami inne przyrządy pomiarowe.

 

 • System szybkiego przełączania wielu strumieni (RMS): Prima PRO może być wyposażona w unikatowy system wprowadzania wielu (aż do 64) strumieni próbek, który umożliwia pełne wykorzystanie szybkości analiz. RMS zawiera również pomiar przepływu każdego strumienia w celu potwierdzenia prawidłowego funkcjonowania zewnętrznego systemu poboru próbek i reprezentatywności próbek.

 

 • Oprogramowanie GasWorks i Prima Wizard: Wszechstronny pakiet oprogramowań , który może być skonfigurowany tak, by umożliwić pracę i obsługę bez specjalistycznej wiedzy o spektrometrii masowej. Prima Wizard zapewnia unikalne materiały szkoleniowe, instrukcję wymiany części oraz instrukcję konserwacji.Zasada działania
Próbka gazu wprowadzana jest do komory próżniowej przez system szybkiego próbkowania i system redukujący ciśnienie zawierający kapilarę i zwężkę molekularną. Próżnia w komorze zaciąga przez zwężkę molekularną niewielką część próbki gazowej przechodzącej przez kapilarę. Niewielka porcja gazu przepływa do źródła jonów. Włókno emitujące elektrony zmienia cząsteczki w dodatnio naładowane jony. Rozpędzone w polu o napięciu 1000 V jony rozdzielane są w zmiennym polu magnetycznym według stosunku ich masy do ładunku i przechodzą do detektora zliczającego
ich ilość.

 Więcej szczegółowych informacji technicznych znajduje poniższej ulotce PDF.

 

Procesowy Spektrometr Masowy - Prima Pro.pdf

Do pobrania

Napisz do nas

Wypełniając powyższy formularz wyrażam zgodę zgodnie z Ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych (określane jako RODO) na przetwarzanie podanych danych osobowych przez BP Techem Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Ludwinowskiej 17, 02-856 Warszawa w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy oraz przyjmuję do wiadomości, że BP Techem Sp. z o.o. jest Administratorem podanych danych osobowych.
Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne w celu kontakt. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo wglądu do treści swoich danych osobowych, możliwość ich poprawiania, a także usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, a także prawo cofnięcia udzielonej zgody w dowolnym momencie. Cofnięcie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych (określane jako RODO), w celu informowania mnie o nowych produktach i promocjach. Podanie danych jest dobrowolne. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo wglądu do treści swoich danych osobowych, możliwość ich poprawiania, a także usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, a także prawo cofnięcia udzielonej zgody w dowolnym momencie. Cofnięcie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Administratorem danych osobowych jest BP Techem Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Ludwinowskiej 17, 02-856 Warszawa