O firmie

BP TECHEM Sp. z o.o. jest polską spółką, która od 1990 r. dostarcza specjalistyczne produkty i usługi do firm z branży przemysłowej. Naszą filozofią jest zrównoważony rozwój osiągany przez dywersyfikację portfela oferowanych rozwiązań oraz partnerską współpracę.
Historia spółki sięga początków wolnego rynku w Polsce, kiedy to polski przedsiębiorca - Zygmunt Łada - założył jedno z pierwszych prywatnych przedstawicielstw firm zagranicznych, które z czasem zostało przekształcone w spółkę akcyjną.

Stabilność naszej firmy jest budowana poprzez ciągły rozwój produktów i usług w każdym z działów spółki. Jako dystrybutor, wprowadzamy na polski rynek najlepsze produkty. Jako producent - walczymy o pozycję lidera nie tylko w Polsce, ale także na rynkach zagranicznych, dynamicznie rozwijając sieć dystrybucji.

Obecnie w ramach spółki funkcjonuje 8 działów: Systemy Sprężonego Powietrza i Próżni, Uszczelnienia, Materiały ścierne, Oleje i smary, Produkty Bezpieczeństwa Pracy, Systemy Analityczne, Systemy Wycieraczek, oraz Logistyka i Magazynowanie.
Zatrudniamy ponad 130 osób, a nasze produkty sprzedajemy w 26 krajach. Kapitał założycielski spółki wynosi 16,61 mln zł.
Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem wielu renomowanych producentów z Europy, a dostarczane przez nas innowacyjne produkty umożliwiają nam współpracę z takimi zakładami jak: PKN Orlen, Lotos, Zakłady Chemiczne Police, ZA Puławy, Stocznia Remontowa, IP Kwidzyń, VW, FIAT , VOLVO, MAN, ABB, fabryki mebli IKEA, Can-Pack, Miranda, Polmos, Bydgoskie Fabryki Mebli, Indesit, Arcelor Mittal Polska i inne huty, elektrownie z grupy PGE i EDF oraz wielu innych.

Nasze motto to „Działamy niezawodnie”. Chcemy być firmą pierwszego wyboru nie tylko ze względu na pewność i jakość oferowanych rozwiązań, ale także ze względu na poziom obsługi.

Naszą strategię realizujemy w oparciu o skandynawski model zarządzania, który zakłada wzajemny szacunek i partnerskie relacje. Wierzymy, że traktując biznes jako grę zespołową, można osiągnąć dużo więcej.