Produkty

Analizator barwy i stężenia

Analizator barwy, zmętnienia i stężenia firmy Icon Scientific

analizator-barwy-zdjecie-1Zastosowanie

Analizator barwy/nieprzezroczystości Icon wykorzystuje moduł spektrometru dyspersyjnego do przeprowadzania pomiarów barwy, zmętnienia i stężenia. Został zaprojektowany w celu przezwyciężenia wad instrumentów opartych na filtrach optycznych, takich jak straty czułości spowodowane szerokością pasma i niską charakterystyką transmisji stałych filtrów optycznych. Analizator może jednocześnie mierzyć barwę i nieprzezroczystość, a także wykonywać pomiary stężenia w oparciu o absorpcję światła przy jednej lub wielu długościach fal.

Unikalny przyrząd pomiarowy jest niezwykle wszechstronny i można go łatwo przeprogramować w terenie. Zapewnia dokładne pomiary wielu produktów ropopochodnych, które mają barwę jako część ich specyfikacji i może być używany do powielania szeregu standardowych wizualnych testów porównawczych barw dotyczących jasnych i ciemnych próbek. Dostarczając wyjątkowe wyniki, analizator umożliwia pomiar zanieczyszczenia, czystości lub klarowności cieczy. Jest również bardzo dobry w wykrywaniu koloru barwnika i zanieczyszczenia produktu w rurociągach.

Zasada działania

Analizator wykorzystuje światło widzialne wytwarzane przez halogenową lampę wolframową 12 V pracującą pod zmniejszonym napięciem, aby wydłużyć jej żywotność. Światło wychodzi z obudowy analizatora przez okienko optyczne i jest kierowane światłowodem do zewnętrznej celi pomiarowej. Światło wpada do celi przez kolejne okienko wyposażone w soczewkę skupiającą. Następnie przechodzi przez badaną próbkę i wychodzi przez kolejne okienko i kabel światłowodowy. Wędruje z powrotem do obudowy do modułu spektrometru dyspersyjnego, gdzie przeprowadzane są pomiary transmisji optycznej lub absorbancji. Pomiary te są wprowadzane do komputera sterującego, który oblicza końcowe wyniki zgodnie z wybraną metodą (metodami).

Dlaczego jest to najlepszy wybór?

Analiza pełnego spektrum: pomiary w pełnym widmie widzialnego światła pozwalają na precyzyjne wykrywanie barw i złożone interfejsy wieloproduktowe, nawet gdy różni się długość fali absorpcji szczytowej (kolor ASTM, barwniki czerwone/zielone itp.).

Doskonała stabilność: aby zrekompensować nagromadzenie dryfu i osadu w oknach komórek, wszystkie pomiary są przeprowadzane przy użyciu jednej lub więcej długości fali odniesienia.

Analiza metody podwójnej: analizator standardowo może wykonywać do dwóch jednoczesnych pomiarów. Mogą one obejmować dowolną kombinację pomiarów barwy, zmętnienia, stężenia lub interfejsu produktu.

Wszechstronne pomiary: analizator posiada zakres wbudowanych algorytmów wykrywania i kalkulacji, aby zapewnić najlepsze dopasowanie do dowolnego wymaganego zastosowania.

Zdalny montaż celi pomiarowej: przedłużone kable światłowodowe umożliwiają rozdzielenie celi pomiarowej i kontrolera, jeśli jest to wymagane.

Standardowe złącza SMA: oprócz standardowych komórek transmitancyjnych Icon można zastosować zakres komórek transmitancji i pomiaru współczynnika odbicia.

Do pobrania

Napisz do nas

Wypełniając powyższy formularz wyrażam zgodę zgodnie z Ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych (określane jako RODO) na przetwarzanie podanych danych osobowych przez BP Techem Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Ludwinowskiej 17, 02-856 Warszawa w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy oraz przyjmuję do wiadomości, że BP Techem Sp. z o.o. jest Administratorem podanych danych osobowych.
Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne w celu kontakt. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo wglądu do treści swoich danych osobowych, możliwość ich poprawiania, a także usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, a także prawo cofnięcia udzielonej zgody w dowolnym momencie. Cofnięcie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych (określane jako RODO), w celu informowania mnie o nowych produktach i promocjach. Podanie danych jest dobrowolne. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo wglądu do treści swoich danych osobowych, możliwość ich poprawiania, a także usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, a także prawo cofnięcia udzielonej zgody w dowolnym momencie. Cofnięcie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Administratorem danych osobowych jest BP Techem Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Ludwinowskiej 17, 02-856 Warszawa