Produkty

Analizator liczby cetanowej

Analizator liczby cetanowej firmy Icon Scientific

analizator-liczby-cetanowej-zdjecie-1Zastosowanie

Analizator liczby cetanowej Icon zapewnia rafineriom szybkie i dokładne pomiary liczby cetanowej bez wad tradycyjnych silników CFR lub problemów związanych z chemometrią opartą na modelach stosowanych w spektrometrach FTIR i Ramana. Analizator jest pierwszym i jedynym analizatorem procesowym on-line na świecie, który mierzy liczbę cetanową i dobrze współpracuje zarówno z olejami napędowymi, jak i biodieslem. Pomiary analizatora są skorelowane ze wszystkimi innymi metodami określania liczby cetanowej ASTM takimi jak D613, D6890, D7668 i obejmują wpływ ulepszaczy cetanowych, umożliwiając w ten sposób kontrolę instalacji mieszania oleju napędowego w czasie rzeczywistym.

Analizator zdobył upragnioną nagrodę ISA Analysis Division Innovation Award w pierwszym roku wprowadzenia na rynek. Został zaprojektowany w celu zastąpienia tradycyjnej metody opartej na silniku i jest tańszy, szybszy, bardziej niezawodny i wymaga znacznie mniej prac konserwacyjnych. Został również zaprojektowany jako uzupełnienie laboratoryjnych przyrządów do pomiaru liczby cetanowej, dzięki czemu zarządzanie odchyleniami wyników pomiarów jest prostsze.

Zasada działania

Analizator liczby cetanowej Icon wykorzystuje komorę spalania o stałej objętości z bezpośrednim wtryskiem paliwa do ogrzanego sprężonego powietrza. Ze spalania próbki powstaje dynamiczna fala ciśnienia, na podstawie której można określić opóźnienie zapłonu (ID) i opóźnienie spalania (CD). Wbudowane równania umożliwiają kalibrację krzywych ID, CD lub obu w celu obliczenia pochodnej liczby cetanowej (DCN).

Dlaczego jest to najlepszy wybór?

Doskonała powtarzalność: dzięki zaawansowanej szybkiej detekcji analizator liczby cetanowej Icon zapewnia powtarzalne pomiary w czasie rzeczywistym w celu ścisłej kontroli procesu.

Prowadzenie projektowania: jest to pierwsze na świecie urządzenie wśród analizatorów procesowych on-line stworzone w celu rozwiązywania problemów związanych z kosztami i konserwacją wykorzystywanych silników CFR lub technologii, takich jak IQT. Koszty jego utrzymania są znacznie niższe w porównaniu z metodami spektroskopowymi, ponieważ analizator Icon jest stosunkowo prosty w obsłudze i utrzymaniu, nie ma zatem potrzeby opracowywania i utrzymywania bardziej złożonego zestawu pomiarowego.

Kontrola wzmocnienia ulepszaczy cetanowych: poleganie na modelach wzmocnienia (boost models) jest w końcu przeszłością! Przy prawdziwych pomiarach liczby cetanowej wpływ ulepszaczy cetanowych można niezawodnie zmierzyć, aby uniknąć strat.

Informacje na wyciągnięcie ręki: analizator liczby cetanowej jest wyposażony w ekran dotykowy, jak w innych analizatorach Icon, i jest łatwy w obsłudze, zapewniając operatorowi lub technikowi dostęp do ogromnych ilości informacji i diagnostyki w łatwym do analizy formacie. Informacje te są również dostępne za pośrednictwem MODBUS z wieloma redundantnymi połączeniami Ethernet (TCP/IP).

Przykładowe media: analizator został specjalnie zaprojektowany dla środowiska procesowego i ma opcję wzmocnienia ciśnienia/skrubera do oczyszczania i zwiększania ciśnienia powietrza obiektowego. Alternatywnie, syntetyczne powietrze z butli również może zostać zastosowane.

Do pobrania

Napisz do nas

Wypełniając powyższy formularz wyrażam zgodę zgodnie z Ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych (określane jako RODO) na przetwarzanie podanych danych osobowych przez BP Techem Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Ludwinowskiej 17, 02-856 Warszawa w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy oraz przyjmuję do wiadomości, że BP Techem Sp. z o.o. jest Administratorem podanych danych osobowych.
Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne w celu kontakt. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo wglądu do treści swoich danych osobowych, możliwość ich poprawiania, a także usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, a także prawo cofnięcia udzielonej zgody w dowolnym momencie. Cofnięcie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych (określane jako RODO), w celu informowania mnie o nowych produktach i promocjach. Podanie danych jest dobrowolne. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo wglądu do treści swoich danych osobowych, możliwość ich poprawiania, a także usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, a także prawo cofnięcia udzielonej zgody w dowolnym momencie. Cofnięcie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Administratorem danych osobowych jest BP Techem Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Ludwinowskiej 17, 02-856 Warszawa