Produkty

Analizator punktu krzepnięcia

Analizator punktu krzepnięcia Icon zapewnia wskaźnik najniższej temperatury otoczenia, w której zwykle można stosować olej opałowy. Analizator wykorzystuje zaawansowane chłodzenie termoelektryczne i celę pomiarową o małej masie, aby zapewnić wyjątkowe wyniki w zakresie od -40°C do +30°C, w większości przypadków bez konieczności stosowania wody lodowej.

iconpourpointAby poprawić niezawodność i wydajność chłodzenia oraz wyeliminować skraplanie i tworzenie się lodu, cały system jest umieszczony w opatentowanym szczelnym zbiorniku utrzymywanym w próżni. Naczynie jest wyposażone w systemy wykrywania do monitorowania próżni i ostrzegania o wszelkich wewnętrznych wyciekach próbki. Uzyskane wyniki są zgodne z wynikami standardowych metod badania braku płynięcia i temperatury płynięcia, takich jak ASTM D97, D5853, D5949, D5985 i ASTM D7346.

Zasada działania

Cela pomiarowa o małej masie zatrzymuje niewielką ilość próbki, która jest następnie schładzana z kontrolowaną szybkością przez chłodnicę Peltiera. We wstępnie ustawionych przedziałach temperatur próbka jest poddawana pulsacyjnemu ciśnieniu przez cylinder tłokowy napędzany silnikiem krokowym. Ruch próbki jest następnie wykrywany przez czujnik różnicy ciśnień podłączony w celi. Chłodzenie jest kontynuowane, aż przyłożony impuls różnicy ciśnień zostanie wystarczająco osłabiony, aby wskazać, że próbka już się nie porusza. Tę temperaturę przyjmuje się jako punkt braku płynięcia i podaje się również odpowiadającą jej temperaturę krzepnięcia. Stara próbka jest następnie podgrzewana i wypłukiwana, a cykl się powtarza. Jeśli próbka dostanie się do urządzenia ze zbyt niską temperaturą, sterowanie Peltiera można odwrócić, aby ogrzać próbkę przed kontynuowaniem analizy.

Dlaczego jest to najlepszy wybór?

Doskonała powtarzalność: dzięki zaawansowanym algorytmom wykrywania i sterowaniu chłodnicą Peltiera o zmiennej częstotliwości z modulacją szerokości impulsu, analizator osiąga lepszą powtarzalność niż standardowe metody testowe.

Najlepsza w swojej klasie wydajność chłodzenia: zmniejszone straty cieplne dzięki izolowanej termicznie celi pomiarowej o małej masie, opatentowanemu systemowi izolacji próżniowej, analizator zapewnia najwyższą różnicę między temperaturą wody chłodzącej a najniższymi możliwymi do zmierzenia punktami krzepnięcia i braku przepływu.

Długa żywotność i niskie wymagania konserwacyjne: izolacja próżniowa skutecznie eliminuje przedwczesne awarie celi pomiarowej spowodowane skraplaniem wody i zapobiega błędom chłodzenia spowodowanym tworzeniem się lodu. Skutkuje to niskimi wymaganiami konserwacyjnymi, a nawet bezobsługową pracą analizatora przez wiele lat.

Plan wymiany celi pomiarowej: aby wspomóc planowaną konserwację i skrócić przestoje w mało prawdopodobnych przypadkach wystąpienia problemu, Icon oferuje plan wymiany celi pomiarowej. Kompletna komora próżniowa jest wysyłana do firmy Icon lub jej lokalnego przedstawiciela, a w pełni odnowiona komora jest dostarczana zwrotnie. Proces ten umożliwia znaczne oszczędności w kosztach poszczególnych części, a także może zaoszczędzić czas i pieniądze, zmniejszając ryzyko związane z przeprowadzaniem samodzielnych napraw.

Do pobrania

Napisz do nas

Wypełniając powyższy formularz wyrażam zgodę zgodnie z Ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych (określane jako RODO) na przetwarzanie podanych danych osobowych przez BP Techem Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Ludwinowskiej 17, 02-856 Warszawa w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy oraz przyjmuję do wiadomości, że BP Techem Sp. z o.o. jest Administratorem podanych danych osobowych.
Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne w celu kontakt. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo wglądu do treści swoich danych osobowych, możliwość ich poprawiania, a także usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, a także prawo cofnięcia udzielonej zgody w dowolnym momencie. Cofnięcie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych (określane jako RODO), w celu informowania mnie o nowych produktach i promocjach. Podanie danych jest dobrowolne. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo wglądu do treści swoich danych osobowych, możliwość ich poprawiania, a także usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, a także prawo cofnięcia udzielonej zgody w dowolnym momencie. Cofnięcie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Administratorem danych osobowych jest BP Techem Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Ludwinowskiej 17, 02-856 Warszawa