Produkty

Analizator FTIR MAX IR

 

Analizator gazów Thermo Scientific MAX-iR FTIR został zaprojektowany, aby sprostać wyzwaniom związanym z monitorowaniem procesów inline, pobieraniem próbek partii, czystością gazu / certyfikacją i nie tylko. W połączeniu z ulepszoną technologią optyczną Thermo Scientific StarBoost, analizator MAX-iR umożliwia użytkownikom osiągnięcie jednocyfrowych limitów wykrywania ppb w wielu zastosowaniach. W przypadku gazów masowych o bardzo wysokiej czystości limity detekcji można dodatkowo obniżyć do połowy ppt.

 

analizator-ftir-max-ir-zdjecie-przodFunkcje analizatora gazu MAX-iR FTIR

Wykonywanie czułych analiz w czasie rzeczywistym za pomocą oprogramowania Thermo Scientific MAX-Acquisition Automation Software - wysokowydajnego oprogramowania analitycznego opracowanego specjalnie dla procesów w czasie rzeczywistym i środowisk CEM. Aby zapewnić maksymalną wydajność bez interakcji z człowiekiem, oprogramowanie oferuje w pełni zautomatyzowaną kontrolę metod, publikację danych, konfigurowalne alarmy, zdalne sterowanie i narzędzia do raportowania.

 

Inne funkcje analizatora gazów MAX-iR FTIR obejmują:

  • 24-bitowe zintegrowane moduły detektorów analogowo-cyfrowych (ADC) zapewniające doskonały stosunek sygnału do szumu bez użycia ciekłego azotu.
  • Dioda laserowa VCSEL (vertical cavity surface-emitting laser) o długiej żywotności i źródło podczerwieni z węglika krzemu (SiC) dla zwiększenia trwałości i niezawodności.
  • Zintegrowane czujniki temperatury i ciśnienia zwiększające precyzję w wymagających aplikacjach certyfikacyjnych
  • Dwupoziomowe tłumienie drgań do pracy w trudnych warunkach terenowych

 

Zastosowania analizatorów FTIR

Analiza gazów FTIR do zastosowań przemysłowych

Zastosowania w procesach przemysłowych, od monitorowania w trakcie procesu do zapewnienia jakości produktu końcowego, mogą korzystać ze zdolności analizatora MAX-iR do wykrywania nawet jednocyfrowych ppb przy jednoczesnym pomiarze zanieczyszczeń w czasie rzeczywistym. Analizator gazu MAX-iR FTIR może być wykorzystywany do produkcji chemicznej, separacji powietrza, półprzewodników i napojów.

 

Analiza gazów FTIR do zastosowań związanych z powietrzem otoczenia

Pomiar trudnych związków, takich jak tlenek etylenu, wymaga technologii, która pozwala uniknąć fałszywych alarmów dla łagodnych zakłóceń i spełnia normy organów regulacyjnych, takich jak EPA i US Occupational Safety and Health Administration (OSHA). Skuteczne monitorowanie otaczającego powietrza wymaga zdolności do rozróżniania związków docelowych do jednocyfrowych ppb, nawet w obecności wysokich stężeń zakłóceń, takich jak woda, rozpuszczalniki i węglowodory. Analizator gazów MAX-iR nadaje się do szerokiego zakresu zastosowań ciągłego monitorowania powietrza w otoczeniu, zarówno w fabryce, jak i laboratorium, w tym do sterylizacji medycznej, produkcji chemicznej, produkcji półprzewodników i produkcji samochodów.

 

Analiza gazów źródłowych metodą FTIR

W pełni zautomatyzowana platforma Thermo Scientific EMS-10 zapewnia szybkie i niezawodne ciągłe monitorowanie emisji bez konieczności ponownej kalibracji lub stosowania ciekłego azotu. Wszystkie nasze systemy emisji źródłowej wykorzystują technologię optycznego wzmocnienia StarBoost, zapewniając jednocyfrową detekcję ppb trudnych do zmierzenia związków, takich jak formaldehyd i tlenek etylenu. Analizator gazów MAX-iR FTIR może być wykorzystywany do kluczowych analiz emisji ze źródeł, w tym produkcji chemicznej, testowania źródeł, turbin opalanych gazem i produkcji cementu.

Analizator FTIR-MAX-iR- karta produktu.pdf

Do pobrania

Napisz do nas

Wypełniając powyższy formularz wyrażam zgodę zgodnie z Ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych (określane jako RODO) na przetwarzanie podanych danych osobowych przez BP Techem Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Ludwinowskiej 17, 02-856 Warszawa w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy oraz przyjmuję do wiadomości, że BP Techem Sp. z o.o. jest Administratorem podanych danych osobowych.
Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne w celu kontakt. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo wglądu do treści swoich danych osobowych, możliwość ich poprawiania, a także usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, a także prawo cofnięcia udzielonej zgody w dowolnym momencie. Cofnięcie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych (określane jako RODO), w celu informowania mnie o nowych produktach i promocjach. Podanie danych jest dobrowolne. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo wglądu do treści swoich danych osobowych, możliwość ich poprawiania, a także usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, a także prawo cofnięcia udzielonej zgody w dowolnym momencie. Cofnięcie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Administratorem danych osobowych jest BP Techem Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Ludwinowskiej 17, 02-856 Warszawa