Produkty

Moduł 83i Sonda z konwerterem

Bezobsługowa sonda z konwerterem rozcieńcza, konwertuje i oczyszcza próbkę

Moduł 83i - Sonda z Konwerterem firmy Thermo Scientific™ jest jednym z czterech głównych komponentów systemu Mercury Freedom System.

Właściwości
• System rozcieńczania do pomiarów wilgotnych gazów
• Wysokowydajny inertny filtr zapobiega zanieczyszczeniu cząstkami stałymi
• Specjalna krzemionkowa powłoka zapobiega powstawaniu reakcji z rtęcią
• Konwersja rtęci bezpośrednio przy kominie zapobiega stratom rtęci elementarnej
• Opracowany według własnego projektu suchy konwerter/skruber nie wymaga ani mokrej chemii, ani dostarczania wody

 Opis

Sonda z Konwerterem Thermo Scientific Moduł 83i składa się z sondy, inertnego filtra i zastrzeżonego suchego konwertera/skrubera umieszczonego w izolowanej termicznie obudowie ze stali nierdzewnej (zgodność NEMA 4X). Sonda została specjalnie zaprojektowana do monitorowania emisji rtęci w elektrowniach węglowych i spalarniach odpadów. Niepożądane efekty wywołane interakcjami z popiołem lotnym są minimalizowane przez wysokowydajny inertny filtr. Jest on pokryty specjalną powłoką ze spiekanego metalu, aby dostarczana próbka była pozbawiona jakichkolwiek cząstek stałych.

Automatyczny przedmuch pomaga zapewnić bezproblemową ciągłą pracę, a wszystkie elementy narażone na kontakt z gazem powlekane są specjalną szklaną powłoką zapobiegającą reakcjom z rtęcią.
Aby zapobiec skraplaniu próbki, wszystkie kluczowe komponenty (inertny filtr, eżektor, moduł rozcieńczania i zwężka Venturiego) są dodatkowo zamknięte w ogrzewanej aluminiowej szafce. Konwerter przekształca utlenione formy rtęci w rtęć elementarną a skruber usuwa interferujące gazy ze strumienia próbki.

Ważąca zaledwie 42 kg sonda została specjalnie zaprojektowana z myślą o łatwiejszej konserwacji i serwisie. Boczne panele obudowy są łatwo zdejmowane z trzech stron sondy, umożliwiając szybki dostęp do wnętrza. Elementy wewnętrzne są rozmieszczone w taki sposób, by ich serwis lub wymiana trwała zaledwie kilka minut.
System Mercury Freedom został zaprojektowany by spełnić współczesne wymagania ochrony środowiska. System stanowi kompletne rozwiązanie do monitorowania rtęci, zapewniając pomiar rtęci w postaci elementarnej, utlenionej oraz całkowitej, w spalinach pochodzących zarówno z kotłów węglowych, jak i ze spalarni odpadów.

schemat

 

Specyfikacja
Temperatura pracy 5° to 40°C (41° to 104°F)
Zapotrzebowanie mocy

120 VAC, 15 A

220 VAC, 15 A

220 VAC, jeden obwód 30 A dla trasy o długości poniżej 200’ (60m)

220 VAC, dwa obwody 30 A dla trasy o długości powyżej 200’ (60m)

Wymiary i masa

425 mm (W) x 219 mm (H) x 584 mm (D), 21.8 kg

16.75" (W) x 8.62" (H) x 23" (D), 48 lbs.

Zapotrzebowanie powietrza

10 l/min powietrze do zerowania

113 l/min powietrze do rozcieńczania

Do pobrania

Napisz do nas

Wypełniając powyższy formularz wyrażam zgodę zgodnie z Ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych (określane jako RODO) na przetwarzanie podanych danych osobowych przez BP Techem Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Ludwinowskiej 17, 02-856 Warszawa w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy oraz przyjmuję do wiadomości, że BP Techem Sp. z o.o. jest Administratorem podanych danych osobowych.
Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne w celu kontakt. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo wglądu do treści swoich danych osobowych, możliwość ich poprawiania, a także usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, a także prawo cofnięcia udzielonej zgody w dowolnym momencie. Cofnięcie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych (określane jako RODO), w celu informowania mnie o nowych produktach i promocjach. Podanie danych jest dobrowolne. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo wglądu do treści swoich danych osobowych, możliwość ich poprawiania, a także usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, a także prawo cofnięcia udzielonej zgody w dowolnym momencie. Cofnięcie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Administratorem danych osobowych jest BP Techem Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Ludwinowskiej 17, 02-856 Warszawa