Produkty

Analizator temperatury wrzenia

Analizator temperatury wrzenia firmy Icon Scientific

analizator-temperatury-wrzenia-zdjecie-1Zastosowanie

Analizator Icon Distillation służy do bezpośredniego pomiaru poszczególnych temperatur wrzenia lub pełnych zakresów wrzenia produktów naftowych od lekkich do średnich zakresów destylatów.

Uzyskane wyniki można bezpośrednio skorelować ze standardowymi metodami badań, takimi jak ASTM D86, IP123 i ISO3405.

Zasada działania

Analizator przeprowadza precyzyjną destylację na małą skalę na 20 ml próbki w kontrolowanych warunkach. Sprawdzona technologia laserowego pomiaru poziomu służy do dokładnej kontroli objętości próbki w kolbie destylacyjnej i monitorowania odzyskanej objętości; użycie tej samej konfiguracji tłoka dla obu pomiarów zapewnia wyeliminowanie wszelkich błędów międzysystemowych. Wszystkie wyniki można skorygować o ciśnienie barometryczne, ponieważ jest ono monitorowane przez cały cykl destylacji. Temperaturę bloku odbiorczego można kontrolować, aby umożliwić destylacje obejmujące wszystkie grupy próbek ASTM. Destylację można również zatrzymać w dowolnym punkcie wzdłuż krzywej destylacji.

Dlaczego jest to najlepszy wybór?

Szybki czas cyklu pomiarowego: pełną destylację osiąga się w ciągu 10-15 minut.

Pełna krzywa destylacji: dostępna jako surowe punkty danych dla każdego 1% objętości.

Automatyczna walidacja/kalibracja: analizator można zaprogramować do przeprowadzania automatycznej walidacji lub kalibracji na żądanie lub w określonym czasie.

Automatyczne usuwanie koksu: analizator można zaprogramować tak, aby wykonywał automatyczny cykl oczyszczania w celu usunięcia potencjalnego osadu koksu ze ścianek kolby (redukcja lub całkowita eliminacja konieczności ręcznego czyszczenia).

Różne konfiguracje: wiele opcji konfiguracyjnych zapisanych jest w oprogramowaniu analizatora dla szerokiej gamy próbek i wybieranych indywidualnie dla każdego strumienia procesowego.

Precyzyjny laserowy pomiar poziomu: zapewnia doskonałą powtarzalność.

Kompensacja ciśnienia atmosferycznego: wyniki analizatora można dostosować do ciśnienia atmosferycznego, jak określono w standardowej metodzie testowej.

Wyjścia programowalne: dają użytkownikowi większą kontrolę nad wyjściami analogowymi analizatora, punktami danych Modbus i OPC. Dostępnych jest wiele stałych i konfigurowalnych punktów danych, w tym IBP, FBP, temperatury wyrażone w procentach odzyskanych/odparowanych i objętości odzyskanych/odparowanych w temperaturze.

Do pobrania

Napisz do nas

Wypełniając powyższy formularz wyrażam zgodę zgodnie z Ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych (określane jako RODO) na przetwarzanie podanych danych osobowych przez BP Techem Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Ludwinowskiej 17, 02-856 Warszawa w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy oraz przyjmuję do wiadomości, że BP Techem Sp. z o.o. jest Administratorem podanych danych osobowych.
Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne w celu kontakt. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo wglądu do treści swoich danych osobowych, możliwość ich poprawiania, a także usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, a także prawo cofnięcia udzielonej zgody w dowolnym momencie. Cofnięcie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych (określane jako RODO), w celu informowania mnie o nowych produktach i promocjach. Podanie danych jest dobrowolne. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo wglądu do treści swoich danych osobowych, możliwość ich poprawiania, a także usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, a także prawo cofnięcia udzielonej zgody w dowolnym momencie. Cofnięcie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Administratorem danych osobowych jest BP Techem Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Ludwinowskiej 17, 02-856 Warszawa