Produkty

Czujniki zawiesiny i mętności

W swojej ofercie firma Partech Instruments posiada 3 rodzaje czujników do mierzenia zawiesiny i mętności:

  • Czujnik TurbiTechw² LA
  • Czujnik TurbiTechw² LS
  • Czujnik TurbiTechw² HR

-------------------------

czujnik-zawiesiny-i-metnosci-laCzujnik TurbiTechw² LA

Samoczyszczący się czujnik zawieszonych ciał stałych TurbiTechw² LA.

Czujnik TurbiTechw² LA został zaprojektowany do stosowania w systemach napowietrzania monitorujących zawieszone ciała stałe, znane również jako mieszane roztwory zawieszone lub osad czynny, gdzie substancje stałe są zazwyczaj w zakresie od 1 500 do 3 500 mg / l. Czujnik może również mierzyć zwrócony osad czynny (RAS), nadmiar osadu czynnego (SAS) oraz zawiesiny ciał stałych lub zmętnienie.

Połączenie dużej powierzchni optycznej i objętości próbki zapewnia, że czujnik dostarcza informacji, które są wiarygodne i reprezentatywne dla ciał stałych obecnych w procesie. Osadzanie się tłuszczów i smarów na obszarze wykrywania nie uniemożliwia czujnikowi pomiaru, w przeciwieństwie do czujników o małych powierzchniach optycznych. Ponadto czujnik zawiera mechanizm samoczyszczący, który zapewnia utrzymanie powierzchni optycznych w czystości przez cały czas, system czyszczenia został zaprojektowany tak, aby uniknąć problemów z szarpaniem i nie rozmazuje układu optycznego.

--------------------------

czujnik-zawiesiny-i-metnosci-lsCzujnik TurbiTechw² LS

Czujnik samooczyszczania do monitorowania zawiesiny ciał stałych i zmętnienia TurbiTechw² LS.

Czujnik TurbiTechw² LS jest przeznaczony do monitorowania poziomu zawiesiny ciał stałych lub zmętnienia zwykle występującego w ściekach końcowych z komunalnych i przemysłowych oczyszczalni ścieków. Doskonale nadaje się również do monitorowania ciał stałych w ujęciu, zarówno do ścieków, jak i procesów uzdatniania wody pitnej.

Monitorowanie tych kluczowych parametrów wymaga niezawodnych i dokładnych czujników, TurbiTechw² LS doskonale spełnia ten wymóg. Duże powierzchnie optyczne i objętość próbki zapewniają, że informacje dostarczane przez czujnik są zarówno reprezentatywne dla procesu, jak i tolerują zanieczyszczenia. Ponadto czujnik zawiera mechanizm samoczyszczący, który zapewnia, że powierzchnie optyczne są utrzymywane w czystości przez cały czas, system czyszczenia został zaprojektowany tak, aby uniknąć problemów z ragging i nie rozmazuje układu optycznego.

Czujnik TurbiTechw² LS wykorzystuje światło podczerwone o długości fali 860 nm przy użyciu zasady rozpraszania światła 90º zgodnie z ISO7027 (2000). Proces czyszczenia jest automatycznie inicjowany przez monitor 7300w² z częstotliwością określoną przez użytkownika. Proces czyszczenia trwa tylko 90 sekund, co oznacza, że czujnik jest dostępny przez 99,5% czasu z 6-godzinnym cyklem czyszczenia.

--------------------------
czujnik-zawiesiny-i-metnosci-hrCzujnik TurbiTechw² HR

Czujnik samooczyszczania do monitorowania zawiesiny ciał stałych i zmętnienia TurbiTechw² HR.

Czujnik HR TurbiTechw² został specjalnie zaprojektowany do stosowania w systemach oczyszczania ścieków, w których wysoki poziom zawiesiny ciał stałych jest pożądany w fazie napowietrzania. Bioreaktory membranowe (MBR) zazwyczaj pracują z wartościami MLSS w zakresie od 8 000 do 14 000 mg / l. Wysokie stężenia MLSS promują liczne korzyści procesowe, w tym stabilną pracę, całkowitą nitryfikację i zmniejszoną produkcję odpadów organicznych, zmniejszając wymagania dotyczące objętości biologicznej (i związany z tym ślad) do zaledwie 20-30 procent konwencjonalnych procesów biologicznych.

Do pobrania

Napisz do nas

Wypełniając powyższy formularz wyrażam zgodę zgodnie z Ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych (określane jako RODO) na przetwarzanie podanych danych osobowych przez BP Techem Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Ludwinowskiej 17, 02-856 Warszawa w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy oraz przyjmuję do wiadomości, że BP Techem Sp. z o.o. jest Administratorem podanych danych osobowych.
Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne w celu kontakt. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo wglądu do treści swoich danych osobowych, możliwość ich poprawiania, a także usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, a także prawo cofnięcia udzielonej zgody w dowolnym momencie. Cofnięcie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych (określane jako RODO), w celu informowania mnie o nowych produktach i promocjach. Podanie danych jest dobrowolne. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo wglądu do treści swoich danych osobowych, możliwość ich poprawiania, a także usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, a także prawo cofnięcia udzielonej zgody w dowolnym momencie. Cofnięcie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Administratorem danych osobowych jest BP Techem Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Ludwinowskiej 17, 02-856 Warszawa