Produkty

System monitorowania amoniaku

system-monitorowania-amoniakuSystem monitorowania amoniaku Q46N firmy ATi zapewnia dokładne monitorowanie w czasie rzeczywistym wolnego i całkowitego amoniaku w różnych zastosowaniach.

Ciągłe monitorowanie jakości wody pod kątem amoniaku staje się coraz ważniejsze dla operacji instalacji i kontroli procesów. Wiele internetowych monitorów amoniaku jest drogich, skomplikowanych i pracochłonnych, a większość z nich to zautomatyzowane wersje metod selektywnych wobec amoniaku elektrod jonowych, lepiej przystosowane do pomiarów laboratoryjnych. Inne to zautomatyzowane urządzenia kolorymetryczne lub metody instrumentalne, które trudno uzasadnić kosztami.

Jednakże firma ATi opracowała zupełnie nowe podejście do monitorowania amoniaku online, które jest znacznie tańsze i prostsze niż bardziej konwencjonalny sprzęt monitorujący. System monitorowania amoniaku Q46N wykorzystuje chemię reakcji, która przekształca amoniak w roztworze w stabilny związek monochloraminy o stężeniu równoważnym pierwotnemu poziomowi amoniaku. Następnie mierzone jest stężenie chloraminy za pomocą unikalnego czujnika amperometrycznego, który reaguje liniowo na chloraminy, eliminując jednocześnie zakłócenia powodowane przez nadmiar wolnego chloru w roztworze.

Funkcje systemu monitorowania amoniaku:

 • Szybki czas reakcji przy pomiarze amoniaku w czasie rzeczywistym
 • Prosty układ chemiczny wykorzystuje niedrogie odczynniki
 • Wyświetlanie wolnego amoniaku, monochloraminy i amoniaku całkowitego w systemach chlorowania
 • Automatyczna weryfikacja odpowiedzi w przypadku zastosowań wymagających przełamania amoniaku
 • Wiele opcji komunikacji cyfrowej: Profibus, Modbus lub Ethernet

Zastosowania systemu monitorowania amoniaku

 • Chlorowana woda pitna
 • Ścieki ściekowe
 • Ujęcie wody pitnej
 • Chłodnice amoniakowe
 • Akwaria
 • Gospodarstwa rybne

 

 

Do pobrania

Napisz do nas

Wypełniając powyższy formularz wyrażam zgodę zgodnie z Ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych (określane jako RODO) na przetwarzanie podanych danych osobowych przez BP Techem Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Ludwinowskiej 17, 02-856 Warszawa w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy oraz przyjmuję do wiadomości, że BP Techem Sp. z o.o. jest Administratorem podanych danych osobowych.
Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne w celu kontakt. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo wglądu do treści swoich danych osobowych, możliwość ich poprawiania, a także usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, a także prawo cofnięcia udzielonej zgody w dowolnym momencie. Cofnięcie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych (określane jako RODO), w celu informowania mnie o nowych produktach i promocjach. Podanie danych jest dobrowolne. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo wglądu do treści swoich danych osobowych, możliwość ich poprawiania, a także usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, a także prawo cofnięcia udzielonej zgody w dowolnym momencie. Cofnięcie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Administratorem danych osobowych jest BP Techem Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Ludwinowskiej 17, 02-856 Warszawa