Produkty

Spektrometr dyfrakcyjny NIR

M412

 Oferowany przez nas spektrometr NIR - to analizator procesów GUIDED WAVE Model 412. Jest  to zaawansowane urządzenie oferujące zdalną wielokanałową analizę spektroskopową w bliskiej podczerwieni (NIR, 1000-2100 nm). Ten inteligentny czujnik chemiczny, wyposażony w innowacyjne rozwiązania, charakteryzuje się szeregiem zalet, co czyni go niezwykle skutecznym narzędziem w monitorowaniu różnych procesów przemysłowych.

Spektrometr NIR główne cechy:

  • Zaawansowany dwuwiązkowy spektrometr dyfrakcyjny Model 412
  • Dopracowane optyczne światłowody produkcji Guided Wave
  • Najwyższy stosunek sygnał / szum
  • Wewnętrzny układ zerowania (spektrometr dwuwiązkowy - patent)
  • Wewnętrzny układ walidacji spektrometru
  • Optyczny system przełączania wielu (do 12) próbek

Kluczowe zalety spektrometrów dyfrakcyjnych NIR firmy Guided Wave (Process Insights)

Model 412 korzysta z technologii bliskiej podczerwieni (NIR) w zakresie 1000-2100 nm, umożliwiając precyzyjne i wszechstronne zbieranie danych spektralnych. Ze względu na swoje funkcje nazywany jest także spektrometrem bliskiej podczerwieni. Oferuje on wyjątkowy stosunek sygnału do szumu, co przekłada się na precyzyjność i niezawodność pomiarów. Model 412 zapewnia doskonałą stabilność długości fali, co jest kluczowe dla dokładności analizy spektralnej. Długość fali jest kalibrowana zgodnie z normami NIST, co gwarantuje wysoką wiarygodność wyników. Optyka dwuwiązkowa pozwala na dokładne i skuteczne zbieranie danych z procesów. Urządzenie posiada wbudowaną funkcję zdalnej diagnostyki, co ułatwia kalibrację, utrzymanie i monitorowanie stanu analizatora. Model 412 może jednocześnie monitorować do 12 strumieni procesowych lub punktów w strumieniu, co zwiększa jego wszechstronność. Sprzęt charakteryzuje się także łatwością w obsłudze. 

Zastosowanie spektrometrów NIR

Podobnie jak inne spektrofotometry Guided Wave, Model 412 jest skonstruowany do zbierania danych spektralnych z cieczy, gazów, zawiesin, szkła i polimerów. Otrzymane dane są następnie interpretowane przez oprogramowanie analizatora co pozwalają na precyzyjne określenie składu chemicznego i właściwości fizycznych analizowanego materiału. Jest to niezastąpione narzędzie dla operatorów procesów w przemyśle petrochemicznym, farmaceutycznym czy spożywczym. Umożliwia monitorowanie i optymalizację procesów przemysłowych z dokładnością, powtarzalnością i niezawodnością, dlatego jest przydatny w wielu laboratoriach i różnych gałęziach przemysłu.

 

Do pobrania

Napisz do nas

Wypełniając powyższy formularz wyrażam zgodę zgodnie z Ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych (określane jako RODO) na przetwarzanie podanych danych osobowych przez BP Techem Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Ludwinowskiej 17, 02-856 Warszawa w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy oraz przyjmuję do wiadomości, że BP Techem Sp. z o.o. jest Administratorem podanych danych osobowych.
Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne w celu kontakt. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo wglądu do treści swoich danych osobowych, możliwość ich poprawiania, a także usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, a także prawo cofnięcia udzielonej zgody w dowolnym momencie. Cofnięcie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych (określane jako RODO), w celu informowania mnie o nowych produktach i promocjach. Podanie danych jest dobrowolne. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo wglądu do treści swoich danych osobowych, możliwość ich poprawiania, a także usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, a także prawo cofnięcia udzielonej zgody w dowolnym momencie. Cofnięcie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Administratorem danych osobowych jest BP Techem Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Ludwinowskiej 17, 02-856 Warszawa